basen na kanarach

Dzień dobry!

Witam was serdecznie, nazywam się Faustyna i chciałabym
wam przedstawić nasz domek letniskowy, który znajduje się w Caleta de Fuste na Fuerteventurze.

Od kilku lat, ja jak i mój partner Henryk jesteśmy zafascynowani tą wyspą. Fuerteventura należy do Hiszpanii i znajduje się na Wyspach Kanaryjskich. Chcielibyście wiedzieć dlaczego właśnie ta wyspa, a nie na przyklad sąsiadujące z nią Lanzarote, czy Gran Canaria, czy trochę oddalona i chyba najbardziej znana Teneryfa? No właśnie nas zachwyciła właśnie ta wyspa – Fuerteventura.

Fuerteventura, to wyspa mało zaludniona, która własnych mieszkańców ma tylko 125000 i to odczuwa się na każdym kroku. Jeżeli szukacie spokoju i chwilki oddechu. To właśnie tu na nowo naładujecie baterie i zrelaksujecie się od stresu dnia codziennego.

POGODA Fuerteventura.

Tu słońce świeci 365 dni w roku. Nawet gdy dzień zaczyna się pochmurno to i tak zaraz wyjdzie słońce. Temperatura też jest tu wprost doskonała, bo nigdy nie spada poniżej 17 stopni. A upalnych dni ponad 40 stopni też jest niewiele. Czyli średni poziom temperatur to 23 stopnie.

OCEAN Fuerteventura.

Ocean zachwyca zawsze, i nieważne, czy jest to przypływ, czy odpływ, czy jest spokojny, czy wzburzony. Po prostu zachwyca swoją łagodnością lub siłą żywiołu.

GÓRY Fuerteventura.

Urok gór, które w zależności od pory dnia oraz pogody, są przyjazne i jasne albo ciemne i mroczne. W ciągu dnia potrafią się zmieniać jak kameleon. Kiedy świeci słońce są przepiękne jasne i błyszczące.
Kiedy pojawią się ciemne chmury, te same góry w mgnieniu oka, stają się groźne i nieprzystępne. Ale właśnie w tym tkwi cały urok, który nas owładnął od pierwszego naszego pobytu. Na innych wyspach tego nie doświadczyliśmy.

KRAJOBRAZ I ROŚLINNOŚĆ

Wiele osób może narzekać na brak zieleni. To prawda są miejsca, gdzie tylko jest piasek i pustynia. Niestety nie spotkacie tu drzew, które są na każdym kroku w Polsce. Tutaj są palmy. I to właśnie nadaje uroku temu miejscu. Chcecie patrzeć na drzewa to jedźcie w góry, czy nad jeziora, albo nad nasze morze Bałtyckie. Tutaj są palmy.

Roślinność też jest odmienna. Tutaj są pola aloesowe.


Wy aloes może macie na oknie w doniczce. A tutaj dywan z sadzonek aloesowych. Czyż nie jest to cudowny widok?

Znacie na pewno bugenwilie. Te cudowne pnące się rośliny z ostrymi kolcami? Pełne uroku, po prostu zaskakują ferią barw. Są różowe, pomarańczowe i czerwone. Tutaj rosną dziko I kwitną cały rok rozkoszując oko obserwatora.

FUERTEVENTURA

Dlaczego więc Fuerteventura? No cóż mogę powiedzieć po wielu podróżach, po wielu dyskusjach obopólnie stwierdziliśmy, że widzimy tylko plusy żadnych minusów czy sprzeciwu.
Fuerteventura to nasze przeznaczenie. Naturalnie będziemy nadal podróżować i zwiedzać. Ale znaleźliśmy to miejsce na ziemi, do którego będziemy często wracać,  a być może któregoś dnia dojrzejemy do decyzji, żeby zostać na stałe. Bo wiemy, że nigdy nie mów nigdy.

LOTNISKO

Dla nas dużą rolę odegrało położenie i odległość od lotniska. Wydawać by się mogło, że to nie ma znaczenia, ale wierzcie albo i nie, to jest bardzo ważne. Po wielu doświadczeniach wiemy, że taki drobiazg potrafi zepsuć cały urlop i pobyt. Dla nas kluczową sprawą było, żeby szybko i bez stresu dostać się do celu jak i opuścić wyspę. Dlaczego o tym wspominam? Otóż wyobraźcie sobie macie samolot o 8.00 rano. To znaczy, że trzeba wstać minimum o 4.00 rano. Na lotnisku trzeba być na 2 godziny przed odlotem. Tak więc o 6.00 rano trzeba być już na miejscu. A gdzie dojazd? Powiedzmy, że mieszkamy 1,5 godziny od lotniska, ale to zdarza się rzadko. Ale ja tak zakładam bo tak jest w moim przypadku. Czyli początek naszej podróży zaczyna się o 4..00 rano. Lot trwa ok. 5 godzin. Tak więc na miejscu jesteśmy o godzinie 13 tej. Potem odebrać bagaż i wynająć auto. Znowu minimum godzina. Czyli mamy już godzinę 14 tą. To znaczy jesteśmy już 10 godzin w drodze. Ale to nie koniec, teraz trzeba dojechać do miejsca zakwaterowania na Fuerteventurze. Costa Calma, Morro-Jable,  Corralejo to znowu minimum 1,5 godziny. Ale wiecie co Caleta de Fuste to zaledwie 15 – 20 minut. I już jesteśmy na urlopie. Tak więc położenie od lotniska wierzcie mi ma znaczenie. Szczególnie kiedy wracacie nie musicie przeznaczać  2- 3 godzin na powrót.  Wystarczy 15 minut.

PLAŻA Fuerteventura.

Na Fuerteventurze mamy 340 km piaszczystych plaż. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *